Przejdź do treści

1. niedziela adwentu – 27.11.2022 r.

  OGŁOSZENIA

  1 NIEDZIELA ADWENTU (27.11.2022r.)

  1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny. Dziś także przypada wspomnienie NMP Niepokalanej od Cudownego Medalika, dlatego Legion Maryi po zakończonej Mszy św. będzie chętnym proponował medalik.
  2. Od poniedziałku odprawiamy Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie w Adwencie czyli tzw. Roraty. W tym roku Roraty będą o godz. 7.00 we wszystkie dni poza niedzielami i uroczystościami. Od poniedziałku do piątku Raraty dla dzieci, w soboty dla dorosłych.
  3. W środę przypada rocznica poświęcenia naszego kościoła. Z tej okazji o 18.00 Msza św. dziękczynna, a przed Mszą o godz. 17.30 Nabożeństwo do św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W pozostałe dni powszednie przed wieczorną Mszą św. odmawiamy różaniec.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W czwartek będziemy modlić się od rana w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Najpierw Msza św. o godz. 7.00 (w górnym kościele), a po niej (już w dolnym kościele) adoracja Najświętszego Sakramentu i kolejne części różańca o godz. 8.00, 9.00, 10.00 i 11.00, a o 12.00 modlitwa Anioł Pański i zakończenie adoracji.
  6. W czwartek od godz. 14.00 do 16.00 możliwość spowiedzi dla dzieci przed pierwszym piątkiem miesiąca.
  7. W piątek spowiedź dzieci od godz. 16.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 16.30 w dolnym kościele (w czasie Mszy św. nie będzie spowiedzi). Spowiedź dla dorosłych od godz. 17.00 w górnym kościele. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Honorowej Straży Serca Pana Jezusa w salkach katechetycznych.
  8. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00 (chorych prosimy zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii). Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – nabożeństwo prowadzić będą osoby z Ruchu Szensztackiego.Ksiądz Włodzimierz Burzawa zaprasza pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Świderskiej na Jasną Górę, pielgrzymów duchowych i wszystkich chętnych do uczestnictwa w czuwaniu popielgrzymkowym, które odbędzie się w dniach 14-15 stycznia 2023 na Jasnej Górze. Z naszej parafii organizowane są autokary. Koszt czuwania (nocleg i autokar) wynosi 140 zł. Szczegóły na plakatach oraz na facebooku pielgrzymki.
  9. W kruchcie kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do czytania. Jest także pierwszy darmowy numer informatora miasta Otwocka. Można także nabyć za dobrowolną ofiarę świece Caritas. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będzie zorganizowany kiermasz świąteczny. Będziemy rozprowadzać stroiki, ręcznie robione bombki, pierniki, będzie też możliwość nabycia opłatków na wigilię.

  Wszystkim dobrodziejom dziękuję za składane ofiary na tacę i na konto parafialne. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli. Niech Boża Opatrzność ma Was w swojej opiece, a dobry Bóg niech błogosławi parafianom, ich rodzinom i gości.

  INTENCJE

  INTENCJE MSZALNE 27.11 – 04.12.2022r.

  1 Niedziela Adwentu – 27.11.2022

  8.00 – Za + Krystynę Licbarską
  10.00– Za ++ Janusza i Jolantę Włodarczyk prosząc o życie wieczne
  – W 23 r. śmierci Stanisława o życie wieczne dla niego i jego żony Haliny
  11.30– Za ++ Józefa Kowalskiego w rocz. śmierci i żonę Mariannę i brata Piotra, Feliksę Puchta w rocz. śmierci, męża Jana i syna Tadeusza
  15.00– O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Iwony w 60 rocz. urodzin
  – Za ++ Halinę i Jana Andrzejewskich, ++ synów Jerzego i Eugeniusza, ++ Janinę i Antoniego Kruszewskich i ++ dzieci Henryka, Wiesława, Janinę z prośbą o łaskę nieba
  18.00– Za + Józefata Wierzbickiego
  – Z okazji 80 urodzin Ryszarda oraz 75 urodzin Aliny z prośbą o zdrowie i łaski Boże oraz dla Zuzanny i Antoniego z prośbą o łaski Boże na nową drogę życia 

  Poniedziałek – 28.11.2022

  7.00– Za + Józefata Wierzbickiego
  – (SSP)
  18.00– O Boże błog. , potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej dla Krzysztofa w dniu urodzin oraz dla jego żony
  – Za + Krystynę Licbarską
  – Za + Leszka Nowaka – int. od uczestników pogrzebu

  Wtorek – 29.11.2022

  7.00– Za + Krystynę Licbarską
  – (SSP)
  18.00– Za + Józefata Wierzbickiego
  – Za + Leszka Nowak – int. od chrześnicy Gabryeli z rodziną
  – O Boże błog. i łaskę zdrowia dla Malwiny

  Środa  – 30.11.2022

  7.00– Za + Józefata Wierzbickiego
  – (SSP)
  18.00– Za + Krystynę Licbarską
  – Za + Janinę Pilichowską w 1 rocz. śmierci
  – Z okazji imienin Cecylii i Zdzisława Całka o dary Ducha Świętego, zdrowie, Boże błog. dla nich, dzieci i wnucząt 

  Czwartek – 01.12.2022

  7.00– W int. powołań do Zgromadzenia MSF
  – (SSP)
  18.00– Za + Bronisława Skoczek
  – Za + Teodozję Skoczek
  – O Łaskę uzdrowienia i uwolnienia kolegi z lęku, strachu, z niskiego poczucia swojej wartości, o cud przemiany jego życia i całej rodziny oraz o dary Ducha Świętego

  Piątek – 02.12.2022

  7.00– Za + Bronisława Skoczek
  – Za + Teodozję Skoczek
  – (SSP)
  16.30– 
  18.00– Za ++ Henryka Jankowskiego w 5 rocz. śmierci i jego rodziców
  – Za + Andrzeja Wlazło
  – W int. wynagradzającej Sercu Jezusa za zniewagi i bluźnierstwa jakimi jest obrażane przez ludzi z prośbą o odnowę moralną dla Polaków, jedność i zgodę w naszym narodzie

  Sobota – 03.12.2022

  7.00– Za + Bronisława Skoczek
  18.00– W intencji wynagrodzenia Matce Najświętszej za grzechy nasze, naszych rodzin i parafii. Z prośbą o Opatrzność Bożą i opiekę nad wszystkimi członkami Żywego Różańca i ich rodzinami, a dla zmarłych o niebo. Za kapłanów tej parafii
  – Za + Mariana Okurowskiego w rocz. śmierci i dusze w czyśćcu cierpiące
  – Za + Teodozję Skoczek