Przejdź do treści

33. niedziela zwykła – 13.11.2022 r.

  OGŁOSZENIA

  33 Niedziela Zwykła (13.11.2022 r.)

  1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszach św. diecezjalna zbiórka do puszek, przeznaczona na wsparcie dla Kościoła na Ukrainie.
  2. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można wrzucać do skrzynki przy kaplicy spowiedzi. W pozostałe dni powszednie przed wieczorną Mszą św. odmawiamy różaniec.
  3. piątek o godz. 20.00 spotkanie grupy „wiara przed 30” w salkach parafialnych.
  4. Spotkania rodziców dzieci komunijnych (bez dzieci): w środę o godz. 19.00 – dla szkoły katolickiej, w środę o godz. 20.00 – dla parafian (dwa terminy ze względu, na organizacyjny charakter spotkania).
  5. sobotę na godz. 16.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa na drugie spotkanie z cyklu „4 kroki by być bliżej siebie”. Spotkanie odbędzie się w salce w dolnym kościele. Poprzednie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Szczegóły na stronie internetowej.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy Litanię do Chrystusa Króla i ponowimy akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  7. W przyszłą niedzielę (20 listopada) o godz. 19.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia czyli modlitwa i śpiew przed Najświętszym Sakramentem. Spotkanie będzie w dolnym kościele.
  8. Za dwa tygodnie (26-27 listopada) w naszym sanktuarium organizujemy nocne modlitewne czuwanie różańcowe w intencji mieszkańców Otwocka, jego władz i spraw otwockich. W modlitwę włączą się niemal wszystkie parafie otwockie. Każdej parafii wyznaczyliśmy godzinę, w której poprowadzi w naszym sanktuarium dwie części różańca według rozpiski na plakacie. Mieszkańcom naszej parafii przypada czas od godz. 1.00 do 2.00 w nocy. Jeśli ktoś chce dłużej czuwać na modlitwie będzie przygotowana kawa i herbata, by się ogrzać lub pobudzić. Gorąco zapraszam do udziału w tej modlitwie – tym bardziej, że jesteśmy gospodarzami wydarzenia.
  9. Propozycja dla przedszkolaków: chcemy zaproponować wszystkim maluchom udział w katechezie „Dobrego Pasterza”, która polega na obrazowym przedstawianiu Słowa Bożego i znaków liturgicznych. Dzięki temu dzieci rozwijają swoją relację do Pana Boga. Krótka (20 minutowa) katecheza pokazowa będzie przeprowadzona za dwa tygodnie, w niedzielę (27 listopada) po Mszy o godz. 11.30 w salkach katechetycznych. Zapraszamy rodziców z dziećmi, by zobaczyć czy chcemy by nasze dzieci brały w tych katechezach udział.
  10. W kruchcie kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.
  11. Wszystkim dobrodziejom dziękuję za składane ofiary na tacę i na konto parafialne.

  Niech Boża Opatrzność ma nas w swojej opiece, a dobry Bóg niech błogosławi naszym parafianom, gościom i wszystkim czcicielom św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

  INTENCJE

  INTENCJE MSZALNE 13.11 – 19.11.2022r.

  33 Niedziela Zwykła – 13.11.2022

  8.00 – Za + Krystynę Licbarską
  10.00– Za + Witolda Książek
  – Za ++ rodziców Urszulę i Józefa Taborskich, + Anastazję, Mariana Matuszewskich i + Tadeusza Cieślak
  11.30– Za + Krystynę Licbarską int. od rodziny Skaruzów
  15.00– Za + Józafata Wierzbickiego
  18.00– Za ++ członków Legionu Maryi o szczęście wieczne dla nich
  – Dziękczynna za 25 lat sak. małżeństwa Pawła i Marii Mullerów

  Poniedziałek – 14.11.2022

  7.00– Za + Krystynę Licbarską
  18.00– Za zamordowanych przez hitlerowców, ojca Edwarda Kucharskiego i brata Edwarda Kucharskiego
  –  Za + Bronisława Sierpień
  – Za + Józefata Wierzbickiego
  – Za + Bogdana Jałosińskiego w 30 dni po śmierci – od uczestników pogrzebu

  Wtorek – 15.11.2022

  7.00– Za + Krystynę Licbarską
  18.00– Za + Alicję Eugenię Bachanek w 1 r. śmierci
  – Za + Józafata Wierzbickiego
  – W int. Alicji Sałata w 1 r. urodzin, za jej braci Aleksandra i Gabrysia i ich rodziców, o Boże błog. i opiekę Matki Bożej

  Środa  – 16.11.2022

  7.00– Za + Józafata Wierzbickiego
  18.00– Za + Krystynę Licbarską
  –  Za + Stanisława Ujzadowskiego –od uczestników pogrzebu

  Czwartek – 17.11.2022

  7.00– Za + Józafata Wierzbickiego
  – (rez. Krasińska)
  18.00– (rez. Zakrzewski)
  – Za + Krystynę Licbarską

  Piątek – 18.11.2022

  7.00– Za + Krystynę Licbarską
  – Za + Andrzeja Arnolda w 30 dzień po pogrzebie – od uczestników pogrzebu
  18.00– Za + Józafata Wierzbickiego
  – Za + Piotra Szopę int. od sąsiadów
  – Za + Bogdana Jałosińskiego – od przyjaciół Kamili

  Sobota – 19.11.2022

  7.00– Za + Józafata Wierzbickiego
  – Za + Krystynę Licbarską
  18.00– (rez. Niepokojczycki)
  – Za + Aleksandra Wielgaszewskiego
  – Za + Macieja Jesiotr w rocz. śmierci