Przejdź do treści

Nowi członkowie i sztandar Straży Honorowej

    Dokładnie 160 lat temu – 13 marca 1863 roku – powstała Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa. Celem Arcybractwa jest szerzenie czci, uwielbienia i wynagradzania Sercu  Bożemu, za zniewagi jakich dopuszcza się ludzkość. 

    Najważniejsze hasła Arcybractwa  umieszczone na tarczy zegara to:  „Cześć, Miłość, Wynagrodzenie Sercu Jezusowemu!”  Wielką radością jest dla  naszej wspólnoty, że w tak doniosłym czasie, gdy obchodzimy 160- rocznicę powstania Straży Honorowej, mogliśmy uroczyście poświęcić nowy sztandar Arcybractwa Straży Honorowej naszej parafii oraz przyjąć do naszego zgromadzenia troje nowych członków. 

    „Serce Jezusa, nieskończonego majestatu! Zawsze zwyciężasz bronią miłości. Uczyń serca nasze według Serca Twego”