Przejdź do treści

Zesłanie Ducha Świętego – 27.05.2023 r.

  OGŁOSZENIA

  1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. Przypominamy o kończącym się w przyszłą niedzielę okresie komunii wielkanocnej.
  2. Dziś o godz. 11.30 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii Świętej. O godz. 19.00 w dolnym kościele „wieczór uwielbienia”.
  3. Do końca maja zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. W czerwcu nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.
  4. W środę po wieczornej Mszy św. wyruszy z naszego kościoła pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Zapraszam do tradycyjnego już pielgrzymowania.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  W czwartek będziemy modlić się od rana w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Najpierw Msza św. o godz. 7.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i kolejne części różańca o godz. 8.00, 9.00, 10.00 i 11.00, a o 12.00 modlitwa Anioł Pański i zakończenie adoracji.

  W czwartek od godz. 14.00 do 16.00 możliwość spowiedzi dla dzieci przed pierwszym piątkiem miesiąca.

  W piątek o godz. 16.30 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 17.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Straży Honorowej Serca Jezusowego. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

  W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – nabożeństwo prowadzić będą osoby z Ruchu Szensztackiego.

  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00 w dolnym kościele spotkanie Róż Żywego Różańca.
  2. Przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała, która przypada 8 czerwca. W procesji tradycyjnie wyruszymy po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja pójdzie ulicami: Mickiewicza, Mazowiecką, Jasną, Górną i Mickiewicza. Zapraszam do pomocy w przygotowaniu ołtarzy.
  3. W naszej parafii odbywały się Dni Rodziny. Dziękuję tym, którzy głosili konferencje i tym, którzy ich słuchali. Zwieńczeniem Dni Rodziny będzie parafiada, którą zaplanowaliśmy na 10 czerwca (sobota po Bożym Ciele). Od godz. 16.00 do 17.30 atrakcje dla dzieci (dmuchana zjeżdzalnia, zwierzęta hodowlane, balony, coś słodkiego, dla rodziców kawa i herbata). O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza św. Od godz. 18.30 ognisko, grill, muzyka i tańce. Ok. godz. 21.00 Apel jasnogórski i zakończenie parafiady. Obowiązuje strój „grillowy”. Wszystko to będzie się działo za domem parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
  4. Ksiądz Włodzimierz Burzawa MSF zaprasza na całonocne czuwanie misyjne na Jasnej Górze w dniach 15-16 lipca. Koszt uczestnictwa 150zł (autokar i nocleg). Obowiązują zapisy. Szczegóły na plakatach.
  5. Przy wyjściu z kościoła jest nowy numer tygodnika „Idziemy”.

  W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić:

  Konrad Damian Możdżonek, kawaler par. św. o. Pio w Warszawie i Anna Zielińska, panna par. św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie, zap. I.

  Jeśli ktoś wie o przeszkodach zachodzących między wyżej wymienionymi osobami winien powiadomić o tym w biurze parafialnym.

  Wszystkim życzymy radosnej niedzieli. Niech Boża Opatrzność ma Was w swojej opiece, a dobry Bóg niech błogosławi parafianom, ich rodzinom i gościom.

  INTENCJE

  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023

  8.00– Za ++ Stefanię i Stanisława Gac, Barbarę Gac, Tadeusza i Eugenię Młynarczyk
  10.00– Za + Jolantę Wyszomirską w 5 rocz. śmierci
  – W int. Joanny i Magdaleny o potrzebne łaski i zdrowie z okazji imienin
  11.30– Za + Władysławę Krupę oraz + Jana Krupę
  15.00– Za + Józefa Trzpila w 12 rocz. śmierci
  – O błog Boże dla syna Bartosza z okazji 35 rocz. urodzin proszą rodzice
  18.00– Za + Piotra Szopę

  Poniedziałek – 29.05.2023

  7.00– W intencji Parafian
  18.00– Za + Piotra Szopę
  – Za + Aleksandrę Bartłomiejczak od brata Kazimierza z rodziną
  – W int. Dawida o szczęśliwy przebieg operacji

  Wtorek – 30.05.2023

  7.00– Za + Stefana Stankiewicza w 2 rocz. śmierci oraz ++ z rodziny Stankiewicz i Rock
  – Za + Irenę Majek w 12 rocz. śmierci
  18.00– Z podziękowaniem za dar Eucharystii i kapłaństwa
  – Za + Piotra Szopę

  Środa – 31.05.2023

  7.00– Za + Kazimierę Nowicką w dniu urodzin
  18.00– Z podziękowaniem za dar Eucharystii i kapłaństwa
  – Za + Jadwigę Kociszewską – int. od córek

  Czwartek – 01.06.2023

  7.00– O powołania do Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny
  18.00– Za + Zbigniewa Miodka
  – Za + Jana Żurawskiego

  Piątek – 02.06.2023

  7.00– Za + Zbigniewa Miodka
  8.00– SSP
  16.30– Za + Jana Żurawskiego
  18.00– W int. wynagradzającej Sercu Jezusa za wszelkie zniewagi i bluźnierstwa, którymi jest ciągle obrażany z prośbą o nowe, święte i charyzmatyczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne do Zgromadzenia Misjonarzy Św. Rodziny

  Sobota – 03.06.2023

  7.00– Za + Zbigniewa Miodka
  14.00– SSP
  17.00– Ślub
  18.00– W intencji wynagrodzenia Matce Najświętszej za grzechy nasze, naszych rodzin i parafii. Z prośbą o Opatrzność Bożą i opiekę nad wszystkimi członkami Żywego Różańca i ich rodzinami, a dla zmarłych o niebo. Za kapłanów tej parafii
  – Za + Jana Żurawskiego
  – Wynagradzająca za wszystkie zniewagi, zaniedbania, ignorancję, oziębłość i świętokradztwo wobec Najświętszej Ofiary Boga Żywego, Baranka Paschalnego, który gładzi grzech świata