Przejdź do treści

17. NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023 r.

  OGŁOSZENIA

  1. Od dzisiaj w salkach katechetycznych przyjmowane są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę zarówno tą fizyczną jak i duchową.

  Szczegółowe informacje oraz plan pielgrzymowania wywieszone są na plakatach przed wejściem do kościoła oraz na stronie internetowej.

  Przyjmowane są intencje, w których będą się modlić pielgrzymi. W kruchcie kościoła wyłożone są kartki, na których można wypisać intencje Mszy świętych oraz intencje różańcowe. Kartki wrzucamy do 4 sierpnia do urny znajdującej się przy ołtarzu. Złożone ofiary przeznaczone są na cele tegorocznej pielgrzymki.

  1. Codziennie, w dni powszednie przed Mszą św. wieczorną odmawiamy różaniec.
  2. We wtorek Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci o 18.00. Po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści MB i spotkanie formacyjne. Zapraszamy osoby należące do wspólnoty ADS, jak też osoby chętne.
  3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W środę (02 sierpnia) o godz. 19.00 otwieramy „kino parafialne”. Zapraszamy na pokaz filmu „Opiekun”. Film będziemy wyśwetlać w auli w dolnym kościele. Wstęp wolny. Zachęcamy by przyjść nieco wcześniej, by zaparzyć sobie kawę lub herbatę.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

  W czwartek będziemy modlić się od rana w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Najpierw Msza św. o godz. 7.00 w dolnym kościele, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i kolejne części różańca o godz. 8.00, 9.00, 10.00 i 11.00, a o 12.00 modlitwa Anioł Pański i zakończenie adoracji.

  W piątek spowiedź od godz. 17.00. O 17.30 Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusa zaprasza do wspólnego odmawiania różańca. O godz. 18.00 Msza św. po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie spotkanie formacyjne Straży Honorowej w salce katechetycznej. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

  W sobotę o 7.00 rusza 42 Piesza Pielgrzymka Świderska na Jasną Górę. Mszy na wyjście będzie przewodniczył ks. Piotr Krupa – prowincjał MSF. Tego dnia rozpoczynamy także pielgrzymkę duchową w naszej parafii.

  W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, które prowadzi Ruch Szensztacki.

  1. Wchodzimy w sierpień – miesiąc trzeźwości. W kaplicy spowiedzi wyłożona jest księga postanowień na ten miesiąc, dla tych którzy chcieliby podjąć jakieś wyrzeczenie w intencji trzeźwości naszych bliskich, rodzin czy parafian.
  2. Przy wyjściu z kościoła jest nowy numer tygodnika „Idziemy”.

  Zmarł nasz parafianin:
  Dariusz Kamiński, l. 43, ul. Różana.
  Wieczny odpoczynek…

  Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, udanych wakacji i urlopów. Niech Boża Opatrzność ma Was w swojej opiece, a dobry Bóg niech błogosławi parafianom, ich rodzinom i gościom. Do zobaczenia po wakacjach.

  INTENCJE

  17 Niedziela Zwykła – 30.07.2023

  8.00– Za + Zbigniewa Miodka
  10.00– Za + Jacka Pietraka w 3 rocz. śmierci
  11.30– Za + Łukasza Gajewskiego
  15.00– Za + Cecylię Jasińską
  18.00– Za + Krystynę Lis, Ryszarda Lis, Jerzego Oryszczaka, Piotra i Eugeniusza Chmielewskich

  Poniedziałek – 31.07.2023

  7.00– W intencji Parafian
  18.00– Za + Janinę Gniadek i Barbarę Grabiec
  – W 25 rocz. ślubu Joanny i Mariusza z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. dla całej rodziny

  Wtorek – 01.08.2023

  7.00– Za + Genowefę Winiarek
  18.00– W int. żyjących członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i o szczęście wieczne dla zmarłych – Za + Barbarę i Włodzimierza Kacprzak

  Środa – 02.08.2023

  7.00– Za + Genowefę Winiarek
  18.00– Za + Adriana Bieczysko o łaskę nieba
  – Za + Joannę Groszek w 2 rocz. śmierci

  Czwartek – 03.08.2023

  7.00– O powołania do Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny
  18.00– Za ++ Mikołaja i Danutę Zakrzewskich oraz + siostrę Olgę
  – Za + Genowefę Winiarek

  Piątek – 04.08.2023

  7.00– Za + Genowefę Winiarek
  18.00– W intencji wynagradzającej Sercu Jezusa za wszelkie zniewagi i bluźnierstwa, którymi jest ciągle obrażane z prośbą o Boże błog. dla pielgrzymów, przewodników grup i wszystkich służb pielgrzymkowych, którzy wychodzą z naszej parafii na Jasną Górę, aby szczęśliwie doszli do celu

  Sobota – 05.08.2023

  7.00– Za + Genowefę Winiarek
  18.00– W intencji wynagrodzenia Matce Najświętszej za grzechy nasze, naszych rodzin i parafii. Z prośbą o Opatrzność Bożą i opiekę nad wszystkimi członkami Żywego Różańca i ich rodzinami, a dla zmarłych o niebo. Za kapłanów tej parafii