Przejdź do treści

26. NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.10.2023 r.

  OGŁOSZENIA

  1. Dziś w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po sumie odpustowej o godz. 11.30 i po Mszy św. o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na żurek, kawę i ciasto do dolnego kościoła. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za udział w naszym parafialnym świętowaniu. Szczególnie serdecznie dziękuję ks. Piotrowi Gałązce MSF za wygłoszone homilie. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszego odpustu: zarówno tej duchowej części jak i spotkania w dolnym kościele.
  2. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe dla dorosłych w górnym kościele. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci w poniedziałek i piątek o godz. 17.30 w dolnym kościele.
  3. We wtorek Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci o 18.00. Po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej i spotkanie formacyjne. Zapraszamy osoby należące do wspólnoty jak też osoby chętne.
  4. W środę o godz. 19.00 kolejny seans w naszym „kinie parafialnym”. Tym razem film dokumentalny: „Ulmowie, błogosławiona rodzina”. Wstęp wolny.
  5. W sobotę organizujemy „dzień skupienia dla nauczycieli” ze szkół otwockich. Spotkanie rozpocznie się o 16.00 i zakończy późnym wieczorem. Poprowadzi je ks. Grzegorz Chrapla MSF. W planie konferencja, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu oraz wspólny posiłek.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się od rana w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Najpierw Msza św. o godz. 7.00 w dolnej kaplicy, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i kolejne części różańca o godz. 8.00, 9.00, 10.00 i 11.00, a o 12.00 modlitwa Anioł Pański i zakończenie adoracji.

  W czwartek od godz. 14.00 do 16.00 możliwość spowiedzi dla dzieci przed pierwszym piątkiem miesiąca.

  W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

  W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00 (chorych prosimy zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii). Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – nabożeństwo prowadzić będą osoby z Ruchu Szensztackiego.

  • W kruchcie kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do czytania.

  W minionym tygodniu odeszła do Pana:

  Kazimiera Górecka, l. 87, z ul. Kołłątaja

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

  Wszystkim życzymy radosnej niedzieli. Niech Boża Opatrzność ma Was w swojej opiece, a dobry Bóg niech błogosławi parafianom, ich rodzinom i gościom.

  INTENCJE

  26 Niedziela Zwykła – 01.10.2023

  8.00– Za + Ewę Jesiotr w 1 rocz. Śmierci oraz ++ z rodz. Jesiotr
  10.00– Za + Natalię Zarzycką
  11.30– W intencji mieszkańców parafii, przyjaciół, dobrodziejów z prośbą o błog. Boże
  15.00– Za ++ Marię i Michała Szmidtów, ich córki: Teresę Ogonowską, Barbarę Putrzańską, ich zięcia Edwarda Ogonowskiego, rodziców i rodzeństwo
  18.00– Za + Adriana Bieczysko

  Poniedziałek – 02.10.2023

  7.00– Za + Adriana Bieczysko
  – Za + Irenę Majek
  18.00– Za + Dariusza Kamińskiego – int. rodz. Foryś
  – Za + Marię i Aleksandra, Czesława, Witolda Baran oraz za + Jadwigę Ziółek

  Wtorek – 03.10.2023

  7.00– Za + Adriana Bieczysko
  18.00– W int. żyjących członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i o szczęście wieczne dla zmarłych – Za ++ Jana Helenę, Wacława Galas i Janinę Soroczyńską

  Środa – 04.10.2023

  7.00– Za + Adriana Bieczysko
  18.00– Za + Elżbietę Wróblewską w 1 rocz. śmierci
  – Za + Stanisławę Prokop w 6 rocz. śmierci

  Czwartek – 05.10.2023

  7.00– O powołania do Zgromadzenia MSF
  – Dziękczynno – błagalna w dniu urodzin Przemysława
  18.00– Za + Adriana Bieczysko
  – Za + Wandę Jędrzejewską w 8 rocz. śmierci

  Piątek – 06.10.2023

  7.00– Za + Adriana Bieczysko
  8.00– SSP
  18.00– Int. wynagradzająca Sercu Jezusa za wszelkie zniewagi i bluźnierstwa z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę św. Michała Archanioła dla ks. Proboszcza Michała z okazji imienin

  Sobota – 07.10.2023

  7.00– Za + Adriana Bieczysko
  18.00– W intencji wynagrodzenia Matce Najświętszej za grzechy nasze, naszych rodzin i parafii. Z prośbą o Opatrzność Bożą i opiekę nad wszystkimi członkami Żywego Różańca i ich rodzinami, a dla zmarłych o niebo. Za kapłanów tej parafii
  – Z okazji 40 rocz. ślubu Marioli i Marka o Boże błog. i zdrowie na dalsze lata
  – Za ++ Leopolda Kielaka, jego rodziców i braci, Helenę i Henryka Cacko oraz Zdzisława Nejmana