Przejdź do treści

30. NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023 r.

  OGŁOSZENIA

  1. Dziś ostatni dzień składania wypominek za zmarłych. Od środy (1 listopada) do środy (8 listopada) o godz. 17.15 modlimy się na różańcu za zmarłych z wypominek, a o 18.00 odprawiamy Mszę w ich intencji.
  2. We wtorek zapraszamy dzieci na bal wszystkich świętych. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. potem świętowanie na auli w dolnym kościele. Prosimy, aby dzieci przyszły poprzebierane za różnych świętych Rodziców natomiast o przyniesienie czegoś słodkiego na wspólny stół. Rodzice i opiekunowie na czas balu mogą zostać w strefie kawy i herbaty.
  3. W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu jak i przez oktawę uroczystości można uzyskać odpust zupełny za zmarłych nawiedzając cmentarz i zachowując pozostałe zwykłe warunki.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  W czwartek ze względu na przypadający dzień zaduszny Msza św. poranna będzie odprawiana w górnym kościele. Wyjątkowo nie będzie po niej adoracji Najświętszego Sakramentu.

  W piątek spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Honorowej Straży Serca Pana Jezusa w salkach katechetycznych.

  W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi – nabożeństwo prowadzić będą osoby z Ruchu Szensztackiego.

  • W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na Mszę o godz. 11.30. W czasie Mszy oprawę muzyczną poprowadzi dyrygent i kompozytor Paweł Bębenek.
  • Spotkanie Róż Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 15.00 w dolnym kościele.
  • Zapraszam na kolejny pokaz filmu do naszego „kina parafialnego”. Seans będzie wyświetlany w środę 8.11. o godz. 19.00. Oglądać będziemy film „Bella”.
  • W kruchcie kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do Tygodnika „Idziemy”. Są też do nabycia „koszulki kibica”. Pieniądze w ten sposób zebrane są przeznaczone na wszystkie dzieła jakie tu w parafii podejmujemy. Jeśli ktoś nie chce koszulki ale chciałby mieć coś związanego z parafią może za dobrowolną ofiarę nabyć smycz.
  • Wszystkim dobrodziejom dziękuję za składane ofiary na tacę i na konto parafialne.

  W sakramentalny związek małżeński zamierzają wstąpić:

  Kaja Wiktoria Lewandowska, panna, par. tutejsza oraz Jakub Michał Bania, kawaler, par. tutejsza, zap. II.

  Jeśli ktoś wie o przeszkodach zachodzących między wyżej wymienionymi osobami winien powiadomić o tym w biurze parafialnym.

  W minionym tygodniu odeszła do Pana:

  Jadwiga Cieślak, z ul. Kołlątaja, lat 98.

  Wieczny odpoczynek…

  Wszystkim życzymy radosnej niedzieli. Niech Boża Opatrzność ma  Was w swojej opiece, a dobry Bóg niech błogosławi parafianom, ich rodzinom i gościom.

  INTENCJE

  30 Niedziela Zwykła – 29.10.2023

  8.00– Za ++ Mariannę i FranciszkaSmolarek
  10.00– Za ++ rodziców Janinę i Kazimierza Klimczak i + męża Mirosława Falińskiego – Za + Antoniego Czarneckiego oraz ++ z rodzin Czarneckich i Dyldów
  11.30– (rez. Górska)
  15.00– Za ++ Czesława Wypustka w 5 rocz. śmierci, rodziców Wypustków i Tomaszewskich i ++ najbliższych z rodziny
  18.00– Za + Adriana Bieczysko

  Poniedziałek – 30.10.2023

  7.00– W int. Parafian
  18.00– Za + Adriana Bieczysko – Za ++ Tadeusza Puchtę z okazji imienin, jego rodziców Feliksę i Jana oraz Mariannę Kowalską w rocz śmierci, jej męża Józefa i syna Zdzisława – Za + Kazimierę Górecką w 30 dni po pogrzebie – intencja od uczestników pogrzebu

  Wtorek – 31.10.2023

  7.00– W int. Bogu wiadomej
  13.00Pogrzeb: Jadwiga Cieślak
  18.00– Za dusze w czyśćcu cierpiące – Za + Zygmunta Szostak – int. od Małgorzaty Możdżonek

  Środa  – 01.11.2023

  8.00– Za + Mieczysławę Kasprzak
  10.00– Za + Joannę Kowalik
  11.30– Za ++ z rodzin Chabrzyńskich, Czapników, Dubińskich i Sosnowskich
  15.00– Za + Tadeusza Dąbrowskiego
  18.00– Za + Marię, Władysława i Adolfa Szeremeta, Dorotę, Aleksandra, Marię i Jana Dyżewskich, Katarzynę i Władysława Hetke

  Czwartek – 02.11.2023

  7.00– O powołania do Zgromadzenia MSF – Za + Taduesza Dąbrowskiego
  18.00– Za ++ z wypominek – (rez. Woźniak) – Za + Mieczysławę Kasprzak

  Piątek – 03.11.2023

  7.00– Za + Tadeusza Dąbrowskiego – Za + Mieczysławę Kasprzak
  18.00– W int. wynagradzającej Sercu Jezusa za wszystkie zniewagi i bluźnierstwa z prośbą o pokój na świecie oraz o bezpieczeństwo i Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny – Za ++ z wypominek

  Sobota – 04.11.2023

  7.00– Za + Tadeusza Dąbrowskiego – Za + Mieczysławę Kasprzak
  18.00– W intencji wynagrodzenia Matce Najświętszej za grzechy nasze, naszych rodzin i parafii. Z prośbą o Opatrzność Bożą i opiekę nad wszystkimi członkami Żywego Różańca i ich rodzinami, a dla zmarłych o niebo. Za kapłanów tej parafii – Za ++ z wypominek – W int. Ani z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze z okazji 12 urodzin